Az izmok nyújtásával a vérkeringés felpezsdül, illetve ébredezni kezd az anyagcsere is. A reggeli nyújtás tehát igazi csodákra képes. Egész nap energikusabbnak érezheted magad általa, egyszerűen csak figyelni kell arra, hogy a legtöbb izmod nyújtsd meg, ne hagyj ki semmit, ami fontos. Az alábbiakban adunk pár nyújtási tippet is.
[wp_ad_camp_1]
Ébredés után, amikor még az ágyban vagy, akkor jön az első nyújtógyakorlat. Ehhez ülj törökülésben, majd az ujjaidat kulcsold össze, és emeld a kezedet a fejed fölé úgy, hogy a tenyered nézzen fölfelé. Egészen addig nyújtózkodj ameddig jólesik, olyan magasra nyújtsd kezeid, amilyenre csak tudod. Ez a gyakorlat segíti a vér áramlását, így máris éberebbnek érzed majd magad. Addig tartsd fent a kezeidet, amíg tízig számolsz, majd ismételd meg a gyakorlatot.
A következő lépésben jön a nyak- és vállnyújtás. Még mindig az ágyban maradhatsz, de leülhetsz az ágy mellé, a szőnyegre is, ha úgy kényelmesebb. A váll és a nyak nyújtása segíti az agy vérellátását, de emellett kimozgatja az éjszakai merevséget is, így megelőzhetőek a görcsök kialakulásai. A jobb oldali izmok megnyújtásához a bal füledet tedd olyan közel a bal válladhoz, amennyire tudod. Maradj így egy kicsit, majd tekerd a válladat hátra, és előre. Mindkét irányba végezd el ezt a gyakorlatot.
Biztosan tapasztaltad már, hogy a hát alsó részének izmai képesek a merevségre. Annak érdekében, hogy ezt megelőzd, reggelente feküdj a hátadra az ágy bal szélén, a jobb karodat pedig nyújtsd ki a testeddel merőlegesen, majd fordítsd erre az arcodat is. Ezek után a bal karodat tedd a jobb csípődre, és óvatosan húzd azt magad felé, közben a bal lábad enyhén lógjon le az ágyról.
A lábak nyújtása se maradjon el. Feküdj az oldaladra, hajlítsd be az alsó karodat, a fejedet támaszd a tenyeredre. Eközben az alsó lábad legyen nyújtva, a felsőt pedig hajlítsd be. A felső karoddal finoman húzd a gerinced felé behajlított lábad.