Minden processzor egy vagy több egyedi feldolgozóegységből, úgynevezett „magból” kell állnia. Mindegyik mag egy számítási feladatból származó utasításokat dolgoz fel egy bizonyos sebességgel, amelyet „órajelként” határoznak meg és gigahertzben (GHz) mérnek. Mivel az órajel egy bizonyos ponton túli növelése technikailag túl nehézzé vált, a modern számítógépek ma már több processzormaggal rendelkeznek (kétmagos, négymagos stb.).
Processzor várja online az ekiraly.hu weboldalon, ezért nem kell mást tennie, mint benézni hozzánk és itt mindent megtudhat majd a rendelésről is. A processzorok számos modern elektronikus eszközben megtalálhatók, beleértve a PC-ket, okostelefonokat, táblagépeket és más kézi eszközöket. Céljuk, hogy programutasítások formájában bemenetet fogadjanak, és számítások billióit hajtsák végre, hogy biztosítsák azt a kimenetet, amellyel a felhasználó interfészelni fog. Minden alkalommal, amikor egy műveletet hajtanak végre a számítógépen, például amikor egy fájlt módosítanak vagy egy alkalmazást megnyitnak, a processzornak értelmeznie kell az operációs rendszer vagy a szoftver utasításait. A képességeitől függően a feldolgozási műveletek gyorsabbak vagy lassabbak lehetnek, és nagy hatással vannak a CPU úgynevezett „feldolgozási sebességére”.
A modern asztali és laptop számítógépek ma már külön processzorral rendelkeznek a grafikus renderelés kezelésére és a kimenet elküldésére a kijelző-monitor eszközre. Mivel ezt a processzort, a GPU-t kifejezetten erre a feladatra tervezték, a számítógépek hatékonyabban tudnak kezelni minden olyan alkalmazást, amely különösen grafikaigényes, például a videójátékokat. A processzor négy alapelemből áll: az aritmetikai logikai egységből (ALU), a lebegőpontos egységből (FPU), a regiszterekből és a cache memóriákból. Amennyiben többet tudna meg nézzen be az ekiraly.hu-ra.