A villámcsapás kapcsán több tévhit is kering a köztudatban. Az egyik ilyen, hogy kizárólag a magas épületek esetében kell tartani a villámcsapástól, az alacsonyabb épületek, például a családi házak biztonságban vannak a nyári viharok esetén. Ennek ellent mondd az a tény, hogy rengeteg hírt hallani nyaranta villámcsapás következtében leégett családi házakról. Ennek ellenére a tévhit makacsul tartja magát.
Villámhárító nem csupán dísz és nem csak a magas épületek esetében szükséges. Ipari és családi házak sincsenek védve a villámoktól villámhárító nélkül. Utóbbiak esetében nem kötelező a villámhárító telepítés, azonban mindenképp hasznos lenne sort keríteni rá. Főleg a családi házakban jellemző, hogy a vezetékek konnektorból való kihúzása által próbálják védeni az elektronikus készülékeket. Viszont ezzel a módszerrel több probléma is van. Például ma már nem csak a TV áramtalanításáról kell gondoskodni, ugyanis napjainkra megszaporodtak az elektronikus eszközök a házban. A vihar közeledtével a nagy kapkodásban könnyű kihagyni egy-egy készüléket, ami így villámcsapás esetén kárt szenvedhet. Ráadásul hiába az alapos munka, még ha sikerül is minden készüléket áramtalanítani, ha a házba belecsap a villám, semmi sem akadályozza meg a tűz kialakulását.
A villámhárító rendszer fémvezetéke a földbe vezeti a villámcsapást, ezért az épület és az elektronikus készülékek is biztonságban lesznek. Viszont ahhoz, hogy valóban magasfokú védelmet tudjon nyújtani a villámhárító, mindenképp minőségi anyagokból kell készülnie, továbbá szakembernek kell elvégeznie a kiépítést, ugyanis ezt jogszabály írja elő. Ha szeretne bővebb információkat megtudni, akkor érdemes ellátogatni a villamharito.com weboldalra, ahol minden fontos információ megtalálható egy helyen!