A társasjátékok olyan szórakozási lehetőséget nyújtanak korhatártól függetlenül, melyet nem lehet elég korán kezdeni. A társasjátékok között megkülönböztethetünk stratégiai, családi, logikai, ügyességi, gyerekjátékokat, illetve kockajátékokat egyaránt.
[wp_ad_camp_1]
Ezen felül még nagyon sok kategóriát felsorolhatnánk, ugyanis számtalan fajta társasjáték létezik a földön. A társasjátékok igen közkedveltek. Arról pedig, hogy miért számos pszichológiai tanúsítvány nyilatkozik. Vagyis egyesek úgy nyilatkoznak a társasjátékról, mint tétnélküli versengés, vagyis abban rejlik a nagy vonzz ereje, de mások szerint a tudatállapot, melybe a játékok óhatatlanul is belekerül a játék során. Kicsik és nagyok körében egyaránt elmondhatjuk, hogy szinte mindenkinek van egy olyan kedvenc társasjátéka, amelyhez jó élmények kötik. Sokak rajonganak a Monopoly-ért. Amely egy olyan játék, amely számos izgalmat rejt magában úgy, hogy semmilyen következményt nem von maga után. Vagy éppen a Gazdálkodj okosan is egy olyan társas, amely kicsik és nagyok számára is élvezetes lehet, illetve számos hasznos dologra is megtaníthat, épp úgy mint az előbbiekben említett játék.
De vajon miért is olyan fontos, hogy társasjátékokat jászon együtt a család, vagy akár több gyermek? Többek között azért, mivel ez egy olyan tevékenység, amely alatt minőségi időt tölthetnek el együtt. Legyen szó családi, vagy baráti szórakozásról. Manapság a szülők egyre kevesebb időt tudnak együtt tölteni a gyermekekkel, nem beszélve a minőségi időről. Viszont erről nem szabadna megfeledkeznünk, ugyanis ez a gyerekek számára nagyon fontos lehet és a későbbiekben nagyon sok hasznuk lehet belőle. Ezen felül meg fontos, hogy a szülők a pontos játékszabályokra tanítsák meg a gyermekeket és semmiképp se hagyják, hogy folyton nyerjenek.