Noha a helyzet kétségtelenül sokat javult az elmúlt évtizedekben, sajnos a statisztikák alapján még mindig az építőipar számít az egyik legveszélyesebb ágazatnak Magyarországon. Tudniillik arányaiban az itt dolgozók szenvedik el a legtöbb, súlyos kimenettel végződő munkahelyi balesetet. Ennek megelőzése nem egyszerű feladat, ám szerencsére ma már kitűnő eszközök állnak ehhez a rendelkezésre.
A munkavédelem alapját ugyanis kétségkívül azok a speciális kiegészítők alkotják, melyekkel eredményesen csökkenthető a sérülés mértéke, ha véletlenül mégis megtörténik a baj. Ezeknek a termékeknek két fő fajtáját különböztethetjük meg. Léteznek a testünket közvetlenül védő alkalmatosságok, ezek azok, amik régóta a munkavédelem szerves részét képezik. Ide tartozik például a védősisak, ami megóv a magasból történő lezuhanáskor, vagy leejtett tárgyak ütését tompítja, de fontos a kesztyű, a munkaruházat és természetesen a speciális lábbeli is. Utóbbi helyes megválasztása főképp akkor kardinális, amikor a munkavédelem kiterjed a szúrós tárgyakba történő belelépésre, vagy épp az áramütésre.
A másik nagy kategóriát azok a kiegészítők alkotják, amelyeket az üzemi területen kell elhelyezni. Ez a folyamat minden esetben a vezetés dolga, ezt a Munkaügyi Minisztérium hatályban lévő rendelete szabályozza. Ebbe a termékcsoportba tartoznak például a betonacélvégek kiálló részeit jelölő termékek. Ilyen a védőkupak, valamint a védőprofil is. Mindkettő a munkavédelem egyik leghatékonyabb eszközének tekinthető, lévén nem csupán messziről figyelmeztet a veszélyes pontokra, de fizikai védelmet is jelent, ha véletlen rázuhanás történne. Ugyancsak a munkavédelem fontos eleme a jelzőkerítés, amivel könnyedén felhívható a figyelem a problémás részeken, ráadásul kialakításának köszönhetően villámgyorsan áttelepíthető, így számtalanszor újra felhasználható.