Az elmúlt pár évben töretlen népszerűségnek örvend a gél lakkozás, azonban a mai napig hallani horror sztorikat, illetve különféle tévhiteket, melyeket sajnos sokan komolyan vesznek. Ha szeretnél gél lakkot a körmeidre, de tartasz a negatív következményektől, akkor olvass tovább, lentebb bővebben kifejtjük mi igaz ebből és mi nem.
Gél lakk népszerű alternatíva azok körében, akik tartós és strapabíró manikűrre, illetve pedikűrre vágynak. Azonban sajnos a köztudatban terjengő különféle tévhitek miatt sokan mégis tartanak a gél lakk használattól és inkább maradnak a hagyományos körömlakknál. Az egyik leggyakoribb tévhit, hogy a gél lakkozás folyamata során sérül a köröm. Szakszerű manikűrözés során egyáltalán nem kell ettől tartani, ugyanis a szakember professzionális anyagokat használ és pontosan tudja mit csinál. Sokan úgy vélik, hogy a folyamat során használt oldószer kiszárítja a körmöket, melyben van némi igazság, ugyanis valamennyire tényleg szárítanak, azonban az alkalmazást megelőző, illetve követő ápolásnak köszönhetően nem kell tartani a köröm károsodásától.
Időnként hallani olyan rémtörténeteket, miszerint a vendég valamilyen fertőzést vagy körömgombát kapott el a körmösnél. Ilyen esetben nem a gél lakkal van probléma, hanem a nem megfelelő higiéniás állapotokkal. Egy szakszerűen, alaposan dolgozó szakembernél kizárt, hogy egy másik vendég betegségét vagy kórokozóit elkapd. Egy jó körmös eleve nem kezd bele a munkába, ha a vendégnél körömgomba jeleit veszi észre, hanem orvoshoz küldi. Ha megfelelő szakemberhez fordulsz, akkor egyáltalán nem kell félned, csak élvezni a csodaszép körmeid látványát. Ha elég kitartó vagy, akkor akár te magad is megtanulhatod a gél lakkal való manikűrözést és megcsinálhatod a saját körmeid.