Legyen szó szinte bármekkora volumenű kivitelezésről, a biztos siker kizárólag precizitással érhető el. Az építőiparban ráadásul számtalan buktatóval is rendelkezik, hiszen például hiába kifogástalan a különféle betonelemek kialakítása, ha a későbbiekben a vizesedés tönkreteszi az alapot.
Az ilyen problémák elkerülhetők a duzzadószalag szakszerű alkalmazásával. Ez egy speciális szigetelőanyag, amelyet a legtöbbször munkahézagok lezárására alkalmaznak, magas-, illetve mélyépítésű ingatlanok és építmények esetében. Használata rendkívül egyszerű, hiszen feladatát szerkezetének és anyagának köszönhetően automatikusan ellátja. A duzzadószalag térfogata ugyanis vízzel érintkezve jelentősen megnő, ezzel pedig elzárja a nedvesség útját, így az a későbbiekben nem tud kárt tenni az anyagban. A tökéletes eredmény érdekében pedig mindössze néhány alapvető szempontra kell odafigyelnünk a duzzadószalag alkalmazása során. Az egyik ilyen a kiegészítő sértetlensége. Ezt minden esetben már a kézhezvételt követően és az applikálást megelőzően is ellenőriznünk kell.
Tudniillik a hibás csomagolás például azt eredményezheti, hogy a duzzadószalag már idejekorán nedvességgel érintkezik. Amennyiben ez megtörténik, akkor felhasználása szigorúan tilos, hiszen a legfontosabb funkciója már nem fog megfelelően működni. Ugyancsak nagy hangsúlyt kell fektetnünk arra a kérdésre is, hogy milyen módon lesz majd rögzítve a szigetelőanyag. Ezt kétféleképpen tehetjük meg és mindegyik módszernek megvan a maga előnye. A ragasztás villámgyorsan megoldható, ám itt kardinális jelentőséggel bír a felület előkészítése. Annak zárványoktól, zsiradéktól teljesen mentesnek kell lennie, ellenkező esetben nem lesz tökéletes a tapadás. A duzzadószalag mechanikai leszorításánál nincs is kritérium, ám a rács rögzítése némileg hosszadalmasabb feladat.