A konyha felújítása vagy egy új ház berendezése kapcsán gyakran merül fel a kérdés, hogy szabadon álló vagy beépíthető hűtőt érdemes tervezni a helyiségbe. Ha kacérkodik a beépíthető hűtő gondolatával, akkor érdemes tovább olvasni, az alábbiakban részletezzük az előnyöket és hátrányokat!
Beépíthető hűtő mellett általában azért döntenek az emberek, mert így egységes megjelenés biztosítható a teljes konyhának. Akinek fontos az esztétika, annak kiváló opciót jelent ez a megoldás. A beépítés során a konyhabútorhoz passzoló hűtő ajtót az asztalos készíti el. Ez esetben különösen fontos ügyelni a megfelelő méretekre, illetve arra is ügyelni kell, hogy a készülék folyamatos üzemelés esetén se melegedjen túl, ami a megfelelő szellőzés által oldható meg. A beépíthetőség komoly szakértelmet igényel, ugyanakkor mindenképp megéri, hiszen a végeredmény igazán impozáns. Ráadásul így a működés is sokkal csendesebb lesz, mivel a készülék a konyhabútoron belülre kerül. Emellett a készülék takarítása is egyszerűbbé válik, hiszen nem kell attól tartani, hogy a hűtő alatt és a tetején megáll a por és koszos lesz.
Az előnyök mellett természetesen hátrányok is vannak, például nem lehet áthelyezni a készüléket, ha költözésre vagy a konyha átrendezésére kerül sor. Akár szabadon álló, akár beépíthető hűtőszekrény mellett dönt, nagyon fontos, hogy minőségi készüléket válasszon. A Liebherr készülékei rendkívül esztétikusak és praktikusak, valamint teljes mértékben megfelelnek a modern kor és a vásárlók elvárásainak. Ráadásul rendkívül energiahatékonyak, ami különösen fontos, hiszen ezek a készülékek egész nap megállás nélkül üzemelnek. Emellett olyan technológiákkal rendelkeznek, mint például a BioFresh, melynek köszönhetően igazán frissek maradnak az élelmiszerek.